Základní škola Hradec Králové Pouchov

Součástí školy je základní škola, školní družina, školní jídelna. Škola se nachází v klidném a příjemném prostředí okrajové části města Hradec Králové.

 

ZŠ Hradec Králové Pouchov byla otevřena ve školním roce 1976/77 a její budova je rozdělena na část pro 1.stupeň, 2. stupeň, školní jídelnu a tělocvičnu s posilovnou. Má bezbariérový přístup a schodišťovou plošinu pro přepravu imobilních žáků.
Její zázemí tvoří systém odborných učeben, multimediální učebna jazyků, knihovna, keramická dílna s pecí, videosál a dvě počítačové učebny. Kuchyň s jídelnou je moderně vybavena. Velká a moderní tělocvična, nové víceúčelové atletické hřiště s umělým povrchem, hřiště s umělou trávou, tenisové a volejbalové kurty slouží nejen žákům školy, ale i veřejnosti v rámci programu „Otevřená školní hřiště“. Ke škole patří i rozsáhlý pozemek, který je členěn na několik částí – odpočinkovou zónu pro školní družinu, pozemek pro pěstitelské práce a školní dvory ke sportovnímu vyžití žáků.
 
Školní vzdělávací program:
Škola pracuje dle programu „Základní škola“ se zaměřením na ekologii s podporou získaného grantu "Škola pro udržitelný život". Její maximální snahou je využití principu podpory zdraví v práci. Pohoda prostředí – zdravé učení – otevřené partnerství.Od školního roku 2007/2008 rozjíždí škola  svůj vlastní školní vzdělávací program. Jeho součástí je rozšířená výuka tělesné výchovy se zaměřením na florbal v jedné ze dvou prvních tříd, ve školním roce 2011/2012 je takováto třída ve všech ročnících 1. stupně.

QR kód


Kontakty

+420 495 212,

Adresa

K Sokolovně 452
Hradec Králové
50341

GPS souřadnice

50°13'37.787"N, 15°50'31.867"E

Mapa

Mohlo by se hodit
Doporučujeme