Základní škola a Mateřská škola Prointepo

Soukromé zařízení rodinného typu zajišťuje komplexní péči dětem s tělesným a kombinovaným postižením nebo zdravotním oslabením. Věnuje se klientům od 2 do 26 let s tělesným a kombinovaným postižením nebo zdravotním oslabením.

Klientům poskytuje výchovně vzdělávací péči v základní a mateřské škole, sociální služby, rehabilitační, logopedickou a psychologickou péči. Samozřejmostí je pomoc asistentů při všech aktivitách dětí.

Cílem práce je minimalizovat dopad zdravotního postižení na klienta a jeho rodinu a umožnit tak jeho sociální začlenění. Zajišťuje úzkou spolupráci odborného týmu pracovníků. Tento komplexní přístup znamená pro rodiče klientů značné ulehčení jejich tíživé situace a možnost začlenění se do pracovního procesu. Zabezpečuje výchovně vzdělávací, rehabilitační, sociální, diagnostickou, terapeutickou, zájmovou, poradenskou a psychosociální péči. Zajišťuje sociální služby – osobní asistenci, sociální poradenství. Součástí služeb jsou relaxační a aktivizační terapie – canisterapie, Reiki, arteterapie.

Komplexní péči zajišťu tým odborných pracovníků - speciální pedagog, psycholog, fyzioterapeuti, logoped, sociální pracovník, koordinátor, učitelé, osobní a pedagogičtí asistenti a další terapeuti. Spolupracuje s externími odborníky - dětský neurolog, dětský ortoped a rehabilitační lékař. Prointepo se účastní kulturních, společenských, sportovních a vzdělávacích akcí, organizuje plavání, rehabilitační pobyty v ČR i zahraničí, výlety a další aktivity.

Centrum se nachází v klidné části města v bezbariérovém objektu, který je obklopen velkou zahradou. V celém prostoru jsou odstraněny architektonické bariéry. Budova zahrnuje učebny, keramickou dílnu, tělocvičnu, jídelnu, relaxační místnost, fyzioterapeutické pracovny, logopedické a psychologické pracoviště, šatny, WC a koupelnu, sklady, administrativní pracovny. Vše je vybaveno speciálním nábytkem a pomůckami. Zahrada se využívá k odpočinku a sportování dětí, k pořádání různých akcí ( Den dětí, Čarodějnice, …) a také v rámci výuky.

QR kód


Kontakty

495 538 989,

Adresa

Hrubínova 1458/1
Hradec Králové
50002

GPS souřadnice

50°11'58.557"N, 15°48'51.758"E

Mapa

Mohlo by se hodit
Doporučujeme