Základní škola a Mateřská škola Josefa Gočára

Základní škola pro 650 žáků s jídelnou a družinou nabízí keramický, počítačový, pěvecký, taneční i sportovní kroužek, výuku angličtiny a karate.

Základní školu Josefa Gočára naleznete na Tylově nábřeží v Hradci Králové v centru Hradce Králové.Škola je obklopena zelení s výhledem na řeku a v blízkosti  nejkrásnějšího parku města, Jiráskových sadů. Architektura  školy spadá do období 1. Republiky. Významný český architekt Josef Gočár  je totiž autorem projektu Nových škol měšťanských. 

Součástí architektonického komplexu byla také výstavba mateřské školy, jež v současné době slouží jako školní jídelna. Nedávnou rekonstrukcí prošlo sportoviště, které zaujímá centrální prostor mezi budovami školy a na kterém je možné trávit velké přestávky. Škola stavěná v duchu moderní architektury, disponuje prostornými a světlými třídami, chodby jsou široké a vzdušné.  Velká aula umožňuje konání slavnostních i kulturních akcí přímo, nechybí ani  tělocvična. Ve všech ročnících probíhá výuka podle vlastního vzdělávacího programu „Společná cesta za poznáním“. 

QR kód


Kontakty

Adresa

Tylovo nábřeží 1140
Hradec Králové
50002

GPS souřadnice

50°12'28.376"N, 15°49'22.955"E

Mapa

Mohlo by se hodit
Doporučujeme