Základní škola a Mateřská škola Jiráskovo náměstí

Škola poskytuje základní vzdělání uložené školským zákonem. Posláním školy do dalších let by měl být rozvoj a postupný přechod tradiční školy ke škole moderního typu užívající nové metody a formy práce, ke škole, která by byla přitažlivá pro děti i jejich rodiče.

Škola je úplnou základní školou, od 1. třídy vyučujeme  anglický jazyk, německý jazyk zavádí od 6. třídy. Formou kroužků je nabízena navíc francouzština, ruština, španělština či italština.  

Od  roku 2008 tu jsou otevřeny moderně vybavené oční třídy, které jsou určeny dětem v 1. a 2. třídě s různými vadami zraku.  Kromě jazyků se škola zaměřuje na získávání počítačové gramotnosti, jejíž nedílnou součástí je psaní na počítačové klávesnici hmatovou metodou. Od loňského školního roku má zaveden i předmět finanční gramotnost.  

Škola má vlastní pěvecký sbor, který se prezentuje na školních i mimoškolních akcích. Žákům nabízí velký výběr kroužků, v nichž se mohou dále rozvíjet po stránce sportovní, estetické, hudební či jazykové.

Nedílnou součástí  školy je školní družina, která je od září 2010 umístěna v nových, zcela zrekonstruovaných prostorách.

Škola se nachází v lokalitě Pražského Předměstí na trase autobusu č. 12.

QR kód


Kontakty

495 540 521,

Adresa

Jiráskovo nám. 1166
Hradec Králové
50002

GPS souřadnice

50°12'21.999"N, 15°48'40.766"E

Mapa

Mohlo by se hodit
Doporučujeme