Mateřská škola, Speciální základní škola a Praktická škola, Hradec Králové

Škola zajišťuje komplexní nabídku vzdělávacích programů pro mentálně postižené žáky od předškolního věku do dospělosti.

Dále diagnostiku v speciálně pedagogickém centru.Součástí tohoto zařízení je mateřská škola,přípravná třída,základní škola praktická, základní škola speciální,praktická škola,a školní družina.

 

Škola nabízí a zabezpečuje vzdělávání všem dětem s mentálním postižením  – a to ve všech vzdělávacích programech, které naše školství nabízí. Stará se o děti velmi malé, ve věku mateřské školy, tak i o žáky, kteří plní povinnou školní docházku, vzdělává i středoškoláky. Vzdělávací programy jsou sestaveny tak, aby dokázaly vzdělat děti s různým stupněm mentálního postižení, děti autistické či děti s kombinovanými vadami.  Tam, kde vzdělávací program dítěti nevyhovuje, tam rodiče žáka a tým odborníků sestavují individuální vzdělávací plán, který zohlední možnosti žáka.
 
Škola nabízí vybavením, prostorami a celkovou koncepcí optimální podmínky pro splnění školního vzdělávacího programu, Programu školy.
 
Škola je státní, a tak může veškeré vzdělávání, činnost a aktivity realizované ve všech součástech školy nabídnou zcela zdarma, včetně mateřské školy, aktivity dětí v zájmových kroužcích a využívání školní družiny a všech nadstandardních aktivit.

QR kód


Kontakty

Adresa

Hradecká 1231
Hradec Králové
50003

GPS souřadnice

50°12'5.068"N, 15°49'58.896"E

Mapa

Mohlo by se hodit
Doporučujeme