Smíšený sbor Univerzity Hradec Králové

Univerzitní sbor, jehož členové se obměňují začátkem každého nového akademického roku. Repertoár sboru je velmi pestrý, aby splnil požadavky výuky budoucích pedagogů a potenciálních sbormistrů.

 

Sbor vystupuje především v Hradci Králové a pravidelně také na mezinárodních festivalech, jako je Festival amatérských sborů ve Svitavách, Arte Viva Jilemnice a Sborové slavnosti Hradec Králové.
 
K příležitosti koncertní cesty do Francie v říjnu 2001 nastudoval a provedl společně s univerzitním orchestrem barokní mši Missa de Minuit Marc-Antoine Charpantiera, se kterou sklidil velké úspěchy v univerzitním městě Angers. Toto dílo se po pěti letech stalo znova součástí repertoáru sboru a bylo uvedeno v rámci vánočního koncertu v prosinci 2006 v Kostele Nanebevzetí Panny Marie v Hradci Králové a také v rámci koncertů Sborových slavností Hradec Králové (dříve Královéhradeckých slavností sborového zpěvu) v květnu 2007 v Městské hudební síni.
 
V roce 2003 sbor navázal umělecké kontakty se sborem Katolické univerzity v Eichstättu, kde v říjnu koncertoval a v roce 2004 nastudoval a koncertně provedl Mši Missa brevis Jiřího Pavlici. Tyto tóny si sbor oblíbil natolik, že ji i následující sezóny aktivně udržuje ve svém repertoáru. Na podzim 2006 ji dokonce nahrál na CD, v prosinci ji pak s úspěchem uvedl na vánočním koncertě v Klášterním kostele v Broumově a v dubnu také v kostele sv. Mikuláše v Jaroměři.
 
Na konci roku 2005 sbor spolupracoval s Univerzitním orchestrem Medicanti z Drážďan a společně uvedli Berlínskou mši Arvo Pärta.
 
Vrcholem jeho činnosti byla spolupráce s Filharmonií Hradec Králové, Pěveckým sborem Smetana a Dětským sborem Jitro na provedení Kytice B. Martinů 4. května 2006. Další spolupráci s Filharmonií Hradec Králové si sbor vychutnal při Operním gala večeru 4. května 2007, na kterém zazněly melodie z oper Smetany, Dvořáka, Verdiho a dalších.

QR kód


Kontakty

495 063 115, 495 063 121

Adresa

Velké náměstí 32
Hradec Králové
0

GPS souřadnice

50°12'32.199"N, 15°49'59.935"E

Mapa

Mohlo by se hodit
Doporučujeme