Smíšený pěvecký sbor Smetana Hradec Králové

Smíšený pěvecký sbor Smetana Hradec Králové patří již mnoho let k předním vokálním tělesům v České republice. Byl založen v roce 1922 a má více než padesát aktivních zpěváků.

 

Repertoár sboru je velmi rozsáhlý, zahrnuje skladby všech hudebních období od renesance po současnou českou i světovou autorskou sborovou tvorbu a úpravy lidových písní. Středem zájmu sboru jsou velká vokálně instrumentální díla duchovní i světská, neboť sbor má jedinečnou možnost pracovat s profesionálními a amatérskými orchestry, především s Filharmonií Hradec Králové, Posádkovou hudbou Hradec Králové, Orchestrem Univerzity Hradec Králové a s Litomyšlským symfonickým orchestrem. Sbor dlouhodobě spolupracuje s varhaníkem Václavem Uhlířem, profesorem Konzervatoře Pardubice a pedagogem Univerzity Hradec Králové, a také s klavíristou Doc. Michalem Chrobákem, vedoucím Hudební katedry a pedagogem Univerzity Hradec Králové.
 
Pěvecký sbor Smetana pořádá každoročně mnoho koncertů, pravidelně vystupuje v zahraničí, své umění prezentoval ve většině evropských zemí. Zpívá také na různých sborových festivalech a přehlídkách. Po čtyřicetiletém působení sbormistra Doc. PhDr. Luboše Klimeše, CSc., převzala sbor v roce 2002 PaedDr. Dana Ludvíčková, od září 2006 se sborem pracuje Mgr. Lenka Lipenská.
 
Smíšený sbor Smetana Hradec Králové přijímá nové členy, zejména do mužských hlasů. Předchozí zkušenost se sborovým zpěvem a znalost not je vítána, není však podmínkou. Zkoušky probíhají každou středu od 17.45 v Malém sále Adalbertina na třídě ČSA v Hradci Králové.

QR kód


Kontakty

737 403 607,

Adresa

Třída ČSA 300
Hradec Králové
50003

GPS souřadnice

50°12'40.321"N, 15°49'52.320"E

Mapa

Mohlo by se hodit
Doporučujeme