Klicperovo divadlo

Klicperovo divadlo Hradec Králové má v repertoáru pro sezónu 2013 celkem 13 her, termíny představení a program divadla najdete na našich stránkách Hradec Králové.CZ Předprodej vstupenek probíhá vždy před představením, na telefonu 495 512 857 anebo na e-mailu predprodej@klicperovodivadlo.cz Předprodej má otevřeno od pondělí až pátek od 12.30 do 18.00 hodin. V sobotu od 9.00 do 12.00 hodin.

Klicperovo divadlo - zobrazit program

Klicperovo divadlo a jeho repertoár

Letošní repertoár královéhradeckého Klicperova divadla tvoří hry Koule, Žebrácká opera, Krysař, Sexmise, Richard III., Bylo nás pět, Figarova svatba, Jedlíci čokolády, Dámská šatna, Žárlivost, Noc oživlých mrtvol, Mrzák Inishmaanský, Petrolejové lampy.

Inscenace Mrzák Inishmaanský a Petrolejové lampy se v této sézoně dočkají svých derniér. Více najdete v našem programu instituce Klicperovo divadlo

Historie Klicperova divadla

Klicperovo divadlo Hradec Králové bylo otevřeno v roce 1885, profesionální soubor zahájil činnost v roce 1949. Největších úspěchů dosáhl divadelní soubor až po převratu v roce 1989.

Od této doby se celý areál Klicperova divadla na starém městě proměnil k nepoznání. Jeho deset historických domů včetně hlavní divadelní budovy prošlo zásadní rekonstrukcí, která s narůstající uměleckou úrovní způsobila, že se Klicperovo divadlo Hradec Králové stalo přirozeným kulturním centrem metropole východních Čech.

Od roku 2007 je Klicperovo divadlo obecně prospěšná společnost. 

Scény Klicperova divadla

Divadlo působí v Hradci Králové na čtyřech stálých scénách. Hlavní scéna Klicperova divadla má celkem 400 míst a nachází se v historickém centru města.

Studio Beseda Klicperova divadla disponuje 130 místy a diváci ji najdou pod Malým náměstím, vstup do Besedy vede z ulice Mýtská. Další scénou Klicperova divadla je komorní scéna V podkroví, která nabízí 50 míst.

Letní scéna u Klicperova divadla v Dlouhé ulici pojme 300 diváků a je hojně využíváná především v průběhu divadelních festivalů.

Ocenění pro Klicperovo divadlo

Klicperovo divadlo bylo čtyřikrát jmenováno Divadlem roku České republiky, a to na základě prestižní ankety Nadace Alfreda Radoka. 

V letošním roce získalo Klicperovo divadlo ocenění na pardubickém divadelním festivalu Grand festival smíchu za inscenaci Figarova svatba za nejlepší komedii roku 2012.

Festivaly pořádané Klicperovým divadlem

Klicperovo divadlo je každoročně hlavním pořadatelem festivalů Divadlo evropských regionů a Čekání na Václava.

Klicperovo divadlo - zobrazit program.

Zařazení v dalších kategoriích:  

Kultura

QR kód


Kontakty

Adresa

Dlouhá 99
Hradec Králové
50003

GPS souřadnice

50°12'38.265"N, 15°50'2.573"E

Mapa

Mohlo by se hodit
Doporučujeme