Amfiteátr Chlum

Občanské sdružení Amfiteátr Chlum je dobrovolným, nevládním, neziskovým a nepolitickým spolkem fyzických a právnických osob, které je založeno za účelem provozování činnosti v oblasti kultury, sportu, vzdělávání, ochranny životního prostředí a k popularizaci a propagaci výše uvedených cílů s ohledem na zachování a pokračování v tradici českého venkova, české lidové kultury a českého přírodního bohatství, tak jak nám byly zanechány našimi předky.

Amfiteátr Chlum - zobrazit program

Dle dostupného ústního podání bylo lesní divadlo na Chlumu založeno na počátku 20-tých let minulého století jako místo pro představení ochotnických divadelních spolků. Postupně byl program doplňován o koncertní vystoupení dechových kapel a na vrcholu slávy tohoto místa bylo sehráno představení Rusalka v podání herců Národního divadla, kde  v roli vodníka účinkoval sám Eduard Haken.  Dalším z nejznámějších herců, který zde vystoupil, byl velký komik Vlasta Burian. Poslední kulturní akcí, která se zde uskutečnila, bylo vystoupení zpěvačky Evy Pilarové na počátku 70-tých let. Od té doby areál lesního divadla pustl a jen díky místním hasičům se podařilo udržet divadlo ve stavu, ve kterém byla umožněna  jeho obnova v roce 2010.  

V současné době zde mohou návštěvníci slyšet žánry jako od dechovky přes dixieland, folk a konče rockovou muzikou.  Navštívit je možné i divadelní představení.

Při příjezdu od Hradce Králové po E442 se odbočí na Dvůr Králové/Velký Vřešťov, vyjede se prudký kopec, mine se kostel u kterého začne cesta klesat, po něm je nutno těsně před Hospodou uhnout doleva ( je tam značena rozhledna), po odbočení vlevo jedete úzkou asfaltovou cestou až k muzeu, rozhledně a hospodě, naproti hospodě lze zaparkovat. Pěší příchod je kolem hospody na venkovní posezení a v levé zadní části posezení je nenápadný  pěšina končící schodištěm.

QR kód


Kontakty

606 776 584,

Adresa

Lípa 34
Všestary
50312

GPS souřadnice

50°16'43.194"N, 15°44'22.610"E

Mapa

Mohlo by se hodit
Doporučujeme