Dětský folklorní soubor Červánek

DFS Červánek pochází z Hradce Králové a pracuje při ZUŠ Střezina. Soubor vznikl v roce 1979. Snaží se vzkřísit lidové zvyky a tradice, oživuje dávno zapomenuté písničky, dětské hry a tance.

 

Soubor vystupuje pravidelně v programu na Mezinárodním folklórním festivalu Pardubice - Hradec Králové, přijal pozvání na festival Frenštátské slavnosti, vystupova na mezinárodních festivalech v Červeném Kostelci ( U nás na Náchodsku), v Rožnově po Radhoštěm ( Rožnovská valaška ), v Šumperku, Liptále, Lipníku nad Bečvou, Valašském Meziříčí, Dolní Čermné, dostal příležitost vystoupit i ve Strážnici v programu FoS ČR. Pravidelně se zúčastňuje regionálních dětských přehlídek.
Se souborem obnovili v Hradci Králové řadu lidových tradic, např. masopustní průvod, vynášení Smrtholky z Hradce Královýho a vánoční koledování. Spolu se souborem Dupák, s kterým úzce spolupracují, se zaměřuje na oživení památky lidové architektury - Šrámkova statku v Pileticích. Stavění máje patří mezi nejkrásnější, zde vzkříšené tradice.

QR kód


Kontakty

604 134 439,

Adresa

Pod Zámečkem 1055
Hradec Králové
50006

GPS souřadnice

50°11'16.393"N, 15°50'57.883"E

Mapa

Mohlo by se hodit
Doporučujeme